Brutal IPA z Rogue

20
2497

i sprawy organizacyjne.

Miałem dzisiaj dać nową ankietę z piwem do degustacji. Nawet nagrałem filmik, ale… ponieważ film się nieco zdezaktualizował i dodatkowo kwestie logistyczne kazały mi zmodyfikować zamierzenia, to ankiety nie będzie. Jak się ogarnę, to może dam  ankietę na 3000 widzów na YT. Ponieważ przez następne 3 tygodnie będę miał ograniczone możliwości wrzucania nowych filmów na Youtube, więc częstotliwość filmów będzie mniejsza. Ale nie ma tragedii są nagrane dwie degustacje, dwa odcinki 100 pytań i 3 wywiady z zagranicznymi gośćmi na I Festiwalu Piw Rzemieślniczych w Annopolu. Postaram się dziś nagrać film z wrażeniami z festiwalu i planami na najbliższy czas. Tymczasem przez najbliższe trzy tygodnie premierowe posty będą się pojawiać, co drugi dzień. Za to, jak to w tv będą… powtórki najlepszych materiałów. ;P

A tymczasem na rozluźnienie recenzja Brutal IPA w tak pięknych okolicznościach przyrody.


Na bieżąco będę za to wrzucał foty na Instagramie. Podobnoż pojawiła się tam też opcja krótkich klipów, będzie trzeba przetestować. 😛

20 KOMENTARZE

 1. Jeśli używasz NoScript, to zobacz czy czegoś nowego nie zaczął blokować, u mnie ten problem przeszkadzał wyświetlić film.

 2. Ja bardzo żałuję że nie kupiłem praktycznie żadnego IPA w sklepie podczas Birofiliów ale za to mam Shakespeare Omateal Stout już za sobą i jestem pod wrażeniem, bardzo dobry.

  Ciekawe mają te piwa i te drożdże Pacman, ciekaw jestem co wnoszą do piwa…

 3. Tomasz nie miałes nigdy tak że w pewnym momencie poczułes przechmielenie i pomyslałes że czas na coś innego niz IPA? Mnie właśnie pocisnęło na Porter Warmiński 🙂 Przechmieliłem się w chmielarni dzień po tym jak wspomniałes o niej mówiąc o piwnym szlaku – na następny dzień wybrałem sie juz do W-wy. Potem był ten dysonans (…)

  • Chmielu nigdy dość 🙂 jednakże zauważam u siebie dochodzenie do granicy z chmielami amerykańskimi, zdarza się że taka czy inna AIPA zaczyna smaczyć prawie tak samo czyli cytrusowo. Ostatnio wziąłem się za przegląd naszych chmielarzy, którzy obsadzają kontraktowo pola różnymi dziwnymi chmielami jak np … Gizol – pachnie świetnie -jak będzie w akcji zobaczymy.

  • W głowach się ludziom poprzewracało.
   Że niby za dużo u.s. chmieli ?
   Przecież całe połacie (większość) tego kraju są jak pustynia jeśli chodzi o dostępność piw tak nachmielonych.
   Wiedza że takowe są jest jeszcze skromniejsza.
   No nikt chyba nikogo nie przekona że dobrze uwarzone np. aipa jest gorsze od np. perły chmielowej.
   😉

  • IPA ma chyba to do siebie że każdemu smakuje, a jeśli już goryczka przeszkadza ty znajdzie się taka z niskim IBU, za to jeśli chodzi o aromat to jeszcze nie poznałem nikogo komu by się nie podobał i się nim nie zachwycał.

 4. Tomku, to 76 AA nie ma nic wspólnego z alfa-kwasami a oznacza 76% pozornego odfermentowania (Apparent Attenuation). Zwróć uwagę, że na piwie nie ma żadnej innej informacji, z której wynikała by zawartość alkoholu.

Leave a Reply