Życie mnie mnie! [ZERO IBU]

23
3721

Zero IBU, więc od razu zaznaczam, że nie będzie o piwie. A o czym będzie? O różnych rzeczach, bo to vlog, ale punktem wyjścia będzie hit wczorajszego egzaminu gimnazjalnego, czyli fraszka Jana Sztaudyngera pt. „Skarga zmiętego”.
Premiera o 19:30.

23 KOMENTARZE

    • Ojoj purysta się znalazł. Wiadomo, że pasek jest biało-czerwony, a świadectwo z paskim. Tak mówią nauczyciele. Wszyscy inni mówią „świadectwo z czerwonym paskiem”.

      • Tu nie chodzi o jakąś złośliwość czy puryzm.Poprostu skoro żyjmy w naszym kraju to dbajmy o to co mamy.Sam wiesz jak jest z dopełniaczem słowa porter czy stout.Sam tak gadałem bo wszyscy tak mówili.To właśnie dzięki Tobie wiem jak jest poprawnie.Za to między innymi cenię Twoje programy.

        • Stanę po stronie autora materiału filmowego. Przy takiej publice ciężko się pewnie bronić i wychwytywać dobre intencje. Patrząc z boku, może wyglądać pretensjonalnie ta uwaga. A z drugiej strony czym jest jedna uwaga w skali całego materiału przedstawiającego czyjeś poglądy? I to słuszna uwaga, zgodna z prawdą? Zaszczuwamy się na własne życzenie.

        • Ja akurat przychylam się do koncepcji prof. Jerzego Bralczyka (który w jednym z wywiadów odnosił się do kwestii kropek kończących zdanie a emotikonów), że emotikon zastępuje w tym przypadku kropkę kończącą wypowiedź/zdanie.

        • Gdyby nie był on animowany, a jedynie w postaci znaków, to mógłbym się zgodzić, ale w obecnej sytuacji uważam to za błąd.

        • Możesz tak uważać, ale to i tak nic nie zmieni. Ja pisząc komentarz nie wpisuję „animowanego” (a właściwie graficznego) emotikona a tylko WordPress (czy jaki tam jest system) to zamienia. Jeśli bym dopisał do znaku emotikona [średnik + nawias zamykający] od razu kropkę to prawdopodobnie by nie zamienił tego emotikona i byłby on nieczytelny. Jeśli natomiast postawiłbym spację przed kropką – parodiowałbym Wałęsę 😛

        • Tylko z takim rozwiązaniem są dwa problemy:
          pierwszy – emotka nie jest na końcu zdania, ona jest poza zdaniem (bo kropka kończy zdanie) i nie wiadomo czy odnosi się do tylko do ostatniego zdania czy całej wypowiedzi czy wręczy (co sugerowała by logika) stanowi odrębne „zdanie”;
          drugi – jeśli pojawi się między zdaniami to masz dokładnie ten sam problem z kropką co wcześniej, czy teraz za emotikonem postawić kropkę przed rozpoczęciem nowego zdania? Bo jeśli nie dasz kropki to będzie wyglądać jakby ta emotka dotyczyła zaczynającego się zdania a nie zakończonego…

          Tak więc, ja jak widzisz moje zachowanie nie jest irracjonalne tylko dobrze przemyślane i stanowi najlepszy kompromis. Uważam, że zastosowanie emotki w takiej właśnie formie jest najbardziej czytelne i oddaje najlepiej treść moich wypowiedzi.

  1. Kopyr, taka mała uwaga: ocen z matury to nie ma już bodajże od 2005 roku, czyli odkąd weszła tzw. „nowa matura” – związana nota bene z wprowadzeniem gimnazjów. Sam zdawałem maturę 5 lat temu i na świadectwie miałem tylko procenty zdobytych punktów, bez żadnych ocen.

  2. Dlaczego nie chwalić? Jeżeli np jakiś uczeń wykonał kawał dobrej roboty (np referat, prezentacja, cokolwiek), to nie powinien być chwalony, żeby ktoś inny komu się nie chciało poczuł się gorszy? A jak się poczuje ten co się narobił i nie dostanie pochwały? Współczuje Twoim dzieciom i wnukom (być może) w przyszłości, które będą od Ciebie oczekiwać pochwały a Ty im nic nie powiesz, bo będzie to dla nich poniżające… Nie mówię już o np podwładnych w jakiejś firmie, gdzie byś był przełożonym. W tym podejściu, ale i w wielu innych Twoich wypowiedziach czuć dużo socjalistycznej myśli – nie pochwalę/nie dam nic temu co się chciało, bo ten, któremu się nie chciało źle się poczuje. I to jest właśnie choroba, która trawi również ten cały cyrk w Brukseli.

    P.S. od kiedy to ubezpieczenie obejmuje koszty napraw samochodów oraz części? Pierwsze słyszę, ale chętnie takie wykupię.

    • Myślę, że z wyjazdu do Portugalii wynikło by więcej pożytecznych rzeczy niż myślenie, że swoim jednym głosem możesz mieć wpływ na losy Unii Europejskiej, że tym jednym głosem możesz zrobić więcej niż to co robisz za pomocą tego vloga. To jest naprawdę uwłaczające sobie i bardzo naiwne, ale to też pokazuje jak bardzo możemy być zafiksowani na rzeczach, które są nam kompletnie do niczego niepotrzebne i zapominamy to tych które są naprawdę ważne i to jest chyba największa wartość tego odcinka. 😀

      • No popatrz, to ja się tu spodziewałem pochwały 😉 za poważne patriotyczne podejście do obywatelskich obowiązków, a Ty mnie nie tylko, że nie chwalisz, to jeszcze twierdzisz, że chlanie piwa w Portugalii byłoby bardziej wartościowe niż oddanie głosu w wyborach. Czy to dlatego, że nie zamierzam głosować na Konfederację czy tam Kukiza? :PPPP

      • Bo ja wdrożyłem tę zasadę o nie chwaleniu od samego początku mojej bytności na tym blogu i trzymam się jej do tej pory, a jeśli już chwalę to powściągliwie i niechętnie 😛

  3. Kiedyś nagrałeś taki odcinek, gdzie krytykujesz pomysł powrotu do 8 klas, bo Twoje dziecko będzie mieć „kumulację rocznika” i będzie mieć 2 razy trudniej dostać się do wymarzonej szkoły. Po obejrzeniu dzisiejszego odcinka, jeżeli się tak nie stanie, to wszyscy powiedzą, że luuuuz i niech spróbuje za rok, bo kto by się tym przejmował. Natomiast jeśli się dostanie, to rozumiem, że pochwały nie będzie 🙂

    • Nie mówiłem, że moje dziecko, tylko że będzie kumulacja roczników. Moich dzieci to nie dotyka, a nawet w pewnym sensie są beneficjentami zamieszania – mniejsze klasy, nauka w szkole z dobrą infrastrukturą.

  4. Tomasz za to, że cytujesz Kazika to ogromne propsy. Kazik najlepszy poeta tego wieku i racja- powinni jego teksty napierać na maturze. P.S. Matura ssie

Leave a Reply