Barley Wine [Piwne Style]

12
10331

Barley Wine czy Barleywine? Czym się różni wersja angielska od amerykańskiej? Czym się charakteryzuje Wheat Wine, a czym Rye Wine? I co mają do tego wszystkiego Wee Heavy i Old Ale? Tego dowiecie się z kolejnego odcinka z serii [Piwne Style].


12 KOMENTARZE

  1. „Mnie nie interesuje co było kiedyś, mnie interesuje tylko to co jest teraz” – Tylko, że to co jest teraz bezpośrednio wywodzi się z tego co było kiedyś. Wiele zapomnianych stylów przeżywa teraz swój renesans, tak jak Grodziskie czy Gose.

    • Bez przesady z tym zapomnianym Grodziskim. Ostatnia dekada XX wieku, a pierwsza połowa XVIII wieku to jest różnica.

      Ja jestem za odkopywaniem stylów, ale mnie osobiście to nie pasjonuje.

  2. Food and Drug Administration (Agencja Żywności i Leków) zajmuje się raczej lekami niż narkotykami. Oczywiście niektóre leki są narkotykami, ale tymi ostatnimi zajmuje się chyba w USA Drug Enforcement Administration 😉

  3. Fuller’s Vinatge Ale to nie to samo co Golden Pride, choć oczywiście baza jest ta sama. Zwyczajowo Vintage Ale chmielone jest angielskimi chmielami, ale np. rocznik 2014 dodatkowo chmielami Liberty oraz Cascade, rocznik 2016 Nelsonem Sauvin. Ratebeer klasyfikuje zarówno Golden Pride jak i Vintage Ale jako English Strong Ale.

Leave a Reply