Origen Baltic Porter – Jakobsland feat. Widawa

4
3662

Origen, porter bałtycki owoc kooperacji hiszpańskiego Jakobsland i naszego browaru Widawa. Przy tej okazji słów kilka o aktualnych wojażach Wojtka Frączyk, który właśnie dziś warzy piwo w kultowym Hoppin’ Frog w Akron w stanie Ohio.


4 KOMENTARZE

 1. Tomku, jeśli miałbyś ochotę nagrać odcinek w stylu – picie piwa a zdrowie- w którym namawiałbyś do okresowego badania przez beer geeków krwi; ALAT, ASPAT, kwas moczowy, to bardzo chętnie podzielę się z Tobą sposobem na dnę moczanową popartym własnymi wynikami. Dna moczanowa – koszmar piwoszy (pierwsze co lekarz zaleca po stwierdzeniu dolegliwości to odradza picie piwa) być może da się trzymać w ryzach (u mnie działa). Daj znać, to prześlę dokumentację. Nie, nie chcę nic reklamować, po prostu wiem co czuje miłośnik piwa, który usłyszy „hej, nie możesz już pić piwa” od lekarza. Tym bardziej, że warzę domowo i trzymam w piwnicy sporo.

  • Oo jak masz jakies patenty na dne to prosba o podzielenie sie nimi:) niestety tez mam ta przypadlosc, a zycie bez piwa traci sporo uroku:(

   • W moim przypadku pomogło systematyczne picie wody zasadowej, t.j. o wysokim pH. Po miesiącu kwas moczowy wrócił do wartości 4-5. Jonizatory niewiele kosztują a warto spróbować.

 2. Świetny, Ciekawy Materiał I Pan Wojtek chyba pierwszy raz nie ztrolował Pana Tomka 😉
  Origen świetny, liczyłem na porównanie z Imperatorem.
  Przyzwyczaiłem się już, że Portery z Widawy są gotowe do spożycia i dają radość bez potrzeby leżakowania.

Leave a Reply