[VLOG] ulicami Cieszyna [w zasadzie ZERO IBU]

14
1564

Podczas Brackiej Jesieni postanowiłem nagrać kolejny odcinek z serii [ulicami…]. Po San Francisco, Filadelfii i Amsterdamie przyszedł czas na polskie miasto, czyli Cieszyn. Choć w zasadzie polsko-czeskie. O historii Cieszyna i najciekawszym miejscówkach opowiada Michał Kochaniewicz z browaru Fabrica Rara.

Część pierwsza, głównie po polskiej stronie zakończona degustacją Radegasta u Huberta.

W części drugiej degustacja również pod koniec, choć o piwie niewiele, a więcej o cieszyńskich kanapkach.

14 KOMENTARZE

 1. No i smażonego sera nie spróbowaliście a polecałem… 🙂 W Sepresso niedaleko od ” u Huberta” można wypić piwo z browaru Koniček.

 2. Bardzo fajne filmik.

  PS. Czy obsługa tego gimbala jest jakaś nieintuicyjna, bo zauważyłem, że często obracasz kamerę nie w tę stronę którą byś chciał? 😉

 3. Panie Tomku, Cieszyn pomiędzy dwa państwa (Polskę i Czechosłowację) przedzielono granicą nie w 1945 r. tylko po rozpadzie Austro-Węgier w 1918 r. i po powstaniu w/w państw.

  • To jest o tyle ciekawe, że Polacy posyłają swoje dzieci do czeskich szkół, twierdząc, że są lepsze od naszych, a Czesi do Polskich, też uważając je za lepsze 🙂

   • Jak powiedział Michał głównym powodem była chęć, żeby dziecko posiadło umiejętność mówienia po czesku. Czesi mogą mieć podobną motywację. Nie oszukujmy się, czeski u Polaka, lub polski u Czecha jest dość unikalną supermocą i może się w życiu przydać.

 4. Tomek, super te dwa odcinki się oglądało! Proponowałbym podczas takich nagrań w 90% pokazywać okolicę, a nie narratora 🙂 Bo narratora oglądamy już podczas codziennych degustacji.

Leave a Reply