Strawberry Ale z Doctor Brew

14
1953

Trend na piwa lekkie zaznacza się coraz mocniej w polskim krafcie. Na fali jest też wykorzystywanie rodzimych truskawek. Co wyjdzie z połączenia tych dwóch wznoszących trendów. ;P Strawberry Ale z Doctor Brew. Lekkie, bo zaledwie 3%, ale z dodatkiem soku truskawkowego. Czy truskawka jest wyczuwalna, czy trzeba się jej domyślać? Czy 12 IBU to jednak nie za mało? Tego dowiecie się z filmu.


Materiał powstał w ramach współpracy z Doctor Brew.

14 KOMENTARZE

 1. Wczoraj w Biedzie widziałem Tyskie Niepasteryzowane chmielone na zimno 🙂 kiedy będzie jakaś masakra? bo na etykiecie jest napisane ze zawiera chmiel i ekstrakt chmielowy 😉

  • Coś mi nie pasowało to co raz. ;P
   20 IBU w stylu, który ma widełki 25-45 IBU, a 12 IBU w piwie, które nie ma konkretnych wytycznych, to są dwie różne rzeczy. Poza tym mówiłem, że mi brakuje goryczki.

  • No ja wiem, ale jak piłem Fruit Ale`a z Kuźni Piwowarów to goryczka była wyraźna na finiszu i nie miałem wrażenia że piję radlera, czy kompot a po tej recenzji nie mam ochoty na to piwo. Tak więc oczekuję jasnej odpowiedzi, które piwo jest lepsze Fruit Ale czy Strawberry Ale?

   • To są różne piwa. Fruit Ale jest bogatsze, większe, tam się więcej dzieje. Tutaj jest lżej, bardziej orzeźwiająco, nie ma się zbytnio nad czym rozwodzić. Aczkolwiek, truskawka mocniej wyczuwalna w Strawberry Ale.

 2. Od kiedy piwo z sokiem to prawdziwe PIWO ? Nie no trzymajmy jakiś poziom.

  Ciekawi mnie, czy robiąc degustację we współpracy jest miejsce na większą krytykę?

  Kompoty do kompotów, badziewie do badziewia…

  • Piwo z sokiem, w popularnym znaczeniu, to jest gotowe piwo, do którego dolano sok, a najczęściej syrop. Takie piwo z sokiem, a właściwie z syropem jest słodsze. Jeśli sok dodamy do piwa przed fermentacją, to drożdże sfermentują cukier z soku i piwo nie będzie słodsze, a wręcz przeciwnie będzie bardziej wytrawne.

   Oczywiście lepiej dodać owoce, niż sok, ale wielu producentów lambików używa soku.

  • Po prostu punkt widzenia zależy od punktu siedz… wróć – zarabiania. Jeszcze do niedawna piwo z sokiem było be i niezgodne z duchem kraftu;) Teraz jest już jak najbardziej ok 🙂 Nie będziemy się przecież kłócić z autorem receptur DB 😉
   Peace.

 3. A czy piwa owocowe z Fortuny i Kormorana to piwa z sokiem, czy prawdziwe piwa owocowe, gdzie sok jest częścią zasypu i bierze udział w fermentacji?

Leave a Reply