Inwazja Jaszczurów z Browaru Bulkers

117
3422

Inwazja Jaszczurów to New Zealand Brown IPA debiutującego browaru kontraktowego Bulkers z Poznania. Ponieważ to jedna z moich ulubionych książek nie mogło się obejść bez nawiązania do książki Karela Čapka. No i do filmów klasy B.


Materiał powstał we współpracy z Browarem Bulkers.
 

117 KOMENTARZE

 1. Tak się zastanawiałem o co chodzi z tą inwazją jaszczurów, a tu rozwiązanie pod nosem, przecież to jest oczywisty przekaz podprogowy z inwazją muzułmanów z Afryki północnej do Europy w celu rozsadzenia naszej kultury od środka. I tu proszę autor wykazał się daleko posuniętą interpretacją, która wszystkim przeszła koło nosa, brawo.

   • Mam zamiar, bo naprawdę mnie nią zainteresowałeś, ciekawe też czy od czasu pamiętnego autovloga zweryfikowałeś swoje stanowisko w tej sprawie czy może dalej obstajesz przy swoim.

    • Nic nie zweryfikowałem. Wstyd mi, że na naszych oczach giną ludzie, a my z egoizmu odmawiamy przyjęcia 2 czy 10 tysięcy ludzi do Polski.

    • To znaczy. my byśmy może i chcieli, ale czy oni będą chcieli tu zostać? W kraju gdzie nie ma takich skupisk ich ziomków jak w krajach Europy zachodniej no i co tu dużo kryć, takich wysokich zasiłków.

    • Czyli co, powiemy, że nie przyjmujemy żadnych uchodźców, bo Panie, im się tu nie spodoba. Raczej nie będą zadowoleni. Nie ma zasiłków, zimno. Po co im robić złudzenia. Przerażająca jest tylko moralność Kalego – jak Polacy w liczbie 2 milionów rozjechali się po Europie, to jest ok. Ale jak chce tu przyjechać kilka tysięcy uciekających przed wojną ludzi, to jest problem.

    • Tomku, nie porównuj Polaków jeżdżących na zachód pracować z tymi ludźmi z totalnie innej kultury, z kompletnie innymi wartościami moralnymi i sposobem życia. Już nawet pomijając fakt, że w Polsce wiele osób ma gorzej niż ci uchodźcy w obozach, to ci ludzie są zwyczajnie niebezpieczni i agresywni, już nie wspomnę o ich wrodzonym lenistwie i pazerności na socjal. Nie unoś się po tym jak ktoś oficjalnie mówi NIE temu napływowi uchodźców i używa słów nie najładniejszych ale to, że Ty żyjesz w jakiejś bańce mydlanej-takie często odnoszę wrażenie, to nie znaczy, że każdy ma taką bańkę. Ludzie inteligentni-ty też jesteś inteligentny dlatego tym bardziej jestem zdziwiony… widzą co się dzieje na świecie i w głowie im się nie mieści, że po tym wszystkim co działo się w Europie za sprawą muzułmanów nadal się ich tu chce. To ludzi frustruje i cisną się na usta pewne słowa. Mówienie STOP muzułmańskiemu zalewowi europy to nie jest rasizm… to jest działanie w interesie ogólnego bezpieczeństwa w Europie. Uwierz mi, że gdyby w Serbii, Chorwacji, na Węgrzech albo Czechach czy innym państwie gdzie żyją ludzie z naszego kręgu kulturowego była wojna to nikt by słowa nie powiedział na napływ uchodźców, ale tu chodzi o autentyczny multi tłum osób niebezpiecznych i nieprzewidywalnych i należy temu powiedzieć NIE !!! Dlaczego Węgrów stać na to żeby mieć przysłowiowe jaja i dbać o swoje, Słowaków czy Czechów też, a my jak zwykle dbamy o wszystko ale nie o to co ważne. To powoduje, że u ludzi rośnie agresja bo ktoś na siłę wciska im ludzi których nie chcą i to w przypadku umieszczenia ich tu doprowadzi do tragedii w kierunku tych uchodźców. I kto będzie wtedy na arenie międzynarodowej zły? My!

    • Kuba, gdyby Ci muzułmanie byli tak krwiożerczy jak ich przedstawiasz, to o zamachach słyszelibyśmy nie raz na 3 miesiące, a codziennie. Na zachodzie żyją miliony muzułmanów i jakoś nie ma codziennie zamachów. Za to w Brukseli co 10m jest kebab. Czyli jednak nie przyjeżdżają tam tylko po socjal, ale też po to żeby pracować. Zapomniałeś co o Polakach mówili Niemcy czy Holendrzy? Że to złodzieje, pijacy i brudasy? Zaiste krótką mamy pamięć.

    • Ale nadal są wśród nich złodzieje, pijacy, i brudasy to się zgadza…. i na miejscu UK, Niemców, Holendrów czy innych rajów nie wpuszczałbym ich i doskonale rozumiem frustrację Brytyjczyków, Niemców, Holendrów związaną z zachowaniem się Polaków. Natomiast w Holandii odsetek zasiłkowców wśród imigrantów jest najniższy wśród Polaków a najwyższy wśród muzółmanów wszelakiego pochodzenia. Natomiast żaden Polak się nigdzie nie wysadził, nikomu łba nie urżnął ani grupowo nie gwałcił…. Rozumiem, że zamach raz na 3 miesiące jest do przyjęcia przez Ciebie? Jeśli będzie codziennie to wtedy zastanowisz się może nad zmianą zdania… tak mam to rozumieć? 😉 A tak porównując Polaków w UK, Niemczech czy Holandii to co by złego o nich nie mówić (sam mówię) to przejedź się do tych Państw i sprawdź w jakim stanie są domostwa zasiedlona przez Naszych a w jakim domostwa i okolica gdzie żyją-a w zasadzie egzystują, koczują muzułmanie. Że o Szwecji już nie wspomnę tam kontrast jest wręcz niewyobrażalny. Wspomnisz za kilkanaście lat słowa moje, czy Piotra – którego usunąłeś i innych osób będących na NIE w tej sprawie tylko wtedy będziesz już gościem we własnym kraju a na kontynencie to już na pewno. A widziałeś jak się zachowują imigranci na Węgrzech? Im wcale nie chodzi o wolność i ucieczkę przed wojną. A jeśli masz ochotę to Tobie napiszę co się dzieje w Macedonii gdzie mam dobrą znajomą a jej mąż ma brata w wojsku na granicy….. ale to dłuższy temat więc napiszę jeśli masz ochotę to czytać.

    • Skoro są tacy pracowici i nie zależy im na socjalu to czemu wszyscy podróżują do Niemiec? Wojna nie toczy się przy granicy z Niemcami tylko w Syrii. Kebab można też kręcić na Bałkanach. Polacy jeżdżący po Europie to była jednolita kultura, my się nie różnimy zasadniczo od Anglików czy Holendrów. Natomiast imigranci owszem. W Niemczech już ludzie mają ich dość, tych koczowników włażących na cudze posesje, bo nie mają pojęcia co to własnośc prywatna, zajmujących wszystkie wolne ławki w parku. Ile policji mundurowej i w cywilu więcej działa w miejscach gdzie imigranci się pojawili by zapewnić bezpieczeństwo, bo ludność miejscowa się boi: kobiety boją się wracać wieczorami z pracy bo CI…ludzie dostają świra na widok krótszej spódnicy. Nie podoba mi się to i nie dziw się, że inni nie kupują tak chętnie peowskiej propagandy. Tusk chce wejść w dupę Merkel jeszcze głębiej i popisać się ilu to jego państwo może wziąć imigrantów odciążająć DE. Mnie niestety to nie cieszy.

    • Piotrze, no ja jestem po Twojej stronie, wiem, że takich ludzi jest więcej ale się ich wycisza mówieniem że rasista, faszysta, zacofaniec… mam to na co dzień… chociaż widzę, że osoby które wyśmiewały to co mówię przechodzą lekko na moją stronę. Głupio tak od razu się ze mną zgodzić bo to burzy ich idealny multikulti świat i poprawność polityczną ale już nie są tacy och ach pomagać muzułmanom, wszyscy równi i wspaniali…. wolność, równość i braterstwo. Już ewidentnym faktom zaprzeczyć nie mogą i zaczynają widzieć co i jak na prawdę jest.

    • Ludzie nie rozumieją albo udają, że nie rozumieją problemu. Kopyr banalizuje dyskusję sprowadzając zagrożenie islamizacją do terrorystów. Ze względu na pochodzenie mojej korpo mam duży codzienny kontakt z Francuzami i wiem np. co tacy przeciętni ludzie myślą o sytuacji w swoim kraju. Tam już są dzielnice gdzie ludzie boją się chodzić, bo imigranci są na tyle liczni i na tyle agresywni że to można przyplacic życiem. Rozmnażają się szybko, tam gdzie zyskują przewagę liczebną będą próbowali wpływać na prawodastwo itd. Są zagrożeniem dla europejskiej kultury i nie będę w tej sprawie milczał.

     I to jest przypadek II pokolenia. Pierwsze pokolenie przyjechało do Francji pracować, budować, wykonywać ciężką fizyczną robotę, byli spokojni (jak Ci Syryjczycy), cieszyli się że nikt nie strzela, robili swoje, spokojnie żyli. Ale kolejne pokolenie już jest inne. Im nie wystarczy cichutko żyć i ciułać grosiki, chcą wprowadzać swoje porządki, chcą dostosowywać okolicę do swojej wizji. Wykorzystują słabość demokracji do rozwalania systemu od środka.

    • Milczą i udają, że nie rozumieją to politycy od których te rzeczy (przyjmowanie uchodźców) zależą…. Odnoszę czasem wrażenie, że ktoś im płaci za udawanie idiotów i szpikowanie Europy potencjalnymi wojownikami allaha…. Arabia Saudyjska im płaci czy ktoś…. nie mam pojęcia ale nie wierzę w to żeby ktoś świadomie sprowadzał na swój kraj/kraje tę falę niebezpiecznych jednostek.

    • Chłopaki, mam pytanie -ile macie lub planujecie mieć dzieci? Czy tego chcecie czy nie cywilizacja białego człowieka chyli się ku zmierzchowi. Demografia, głupcze.

    • Tyle na ile będzie mnie stać…. i tym się różni myślący europejczyk od idącego za instynktem przybysza z afryki czy wschodu bliskiego. Tomku, czyli nasza cywilizacja umiera a my mamy w tym jeszcze pomóc? No błagam Cię nie kompromituj się…. Jesteś fachman od piwa ale poglądy to masz autodestrukcyjne!

    • We dwóch może nie, ale w końcu będzie takich więcej i może uda się coś zrobić. Na pewno się nie położę i nie powiem, że nic się zrobić nie da…. nie w moim stylu taka bierność.

    • Dlatego przyjmijmy emigrantów, dajmy im pracę której brakuje dla Polaków, na pewno to tej cywilizacji pomoże. Rodziny polskie są coraz mniej liczne bo ludzi trzeźwo myślących nie stać na utrzymanie większych. A wszystko dzięki rządzącym nami politykom i takim decyzjom jak np. właśnie ta o emigrantach. Ciekawe w ogóle gdzie im znajdą z kapelusza tyle etatów…

  • Nie dziwi Was, że niby uciekają przed wojną, sami nie mogą walczyć z ISIS-em (czy innym zagrożeniem) ale w Europie mają już siły aby walczyć z policją?!

   Inna sprawa, politycy debatują ile każde państwo UE powinno wziąć uchodźców/imigrantów, ale oni nie chcą być w innych państwach niż Niemcy. Co z tego, że np. Polska zadeklaruje te 10 tys. skoro, oni tu nie przyjadą, a jeśli nawet ktoś ich tu siłą deportuje to przecież jesteśmy w „Schengen” i w każdej chwili taka osoba może się przetransportować do Niemiec.

   Z drugiej strony pamiętam jak kilka miesięcy temu (jeszcze przed tak intensywnym naporem imigrantów) przywódcy ISIS-a mówili, że zmuszą taką ilość ludzi do migracji do Europy, że państwa europejskie się pod jej wpływem załamią i nie licząc tego że nie będą w stanie skontrolować ile z nich to ich „agenci”/terroryści. ISIS grozi, że zaleje Europę imigrantami. „Wyślemy wam 500 tys. ludzi na łodziach, a wśród nich ukryjemy terrorystów”.

    • To dlaczego oni nie walczą o swój kraj tylko uciekają milionami (aktualnie z 22-milionowej Syrii uciekło ponad 4 miliony ludzi) w Europy i tu tłuką się z policją?! Czy Polacy podczas wojny uciekali do bezpiecznej Ameryki zostawiając swoje domy/dziedzictwo?

     Inna sprawa, czemu mieszkańcy Afganistanu jadą przez pół świata do Niemiec uciekają przed wojną?! Przecież po drodze mijają wiele bezpiecznych państw? Czemu np. nie uciekają do Rosji do której mają przez granicę? Powiedz Tomku, że to Cię nie zastanawia?

    • Ja rozumiem, że można się obawiać muzułmanów, ale pisać takie bzdury? Oczywiście, że Polacy uciekali z Polski z obawy przed wojną. Nie tylko cywile, ale całe oddziały wojskowe – przez Rumunię i Wegry. Polacy uciekali też wcześniej (zabory). Każde nieudane powstanie kończyło się masową emigracją. Uciekali też dla lepszego życia. Pisało się „za chlebem”, ale chleba w Polsce nie brakowało. Skąd wg Ciebie 9 mln Polaków w USA? 2 mln Polaków w Niemczech? Prawie 2 mln w Brazylii. Po blisko milionie we Francji, Kanadzie, Wielkiej Brytanii. 2 mln wyjechało po 2004 roku. Nie z obawy przed wojną, prześladowaniami, głodem. Po prostu, za lepszym życiem.

    • No to w końcu mamy się litować na uchodźcami uciekającymi przed wojną czy przyjmujemy wszystkich jak leci. Mamy wspierać socjalem imigrantów zarobkowych, którzy nie będą pracować, bo im się nie będzie opłacać albo nie będą mieli gdzie (bud z kebabami też nie będzie na każdym skrzyżowaniu). Chyba, że uważasz że zastąpią tych Polaków, którzy wyjechali?

    • Moim zdaniem, co wyraziłem w filmie „Czy Polska jest bogatym krajem?” nie powinniśmy się opierać przed przyjęciem kilku tysięcy uchodźców? Dlaczego? W naszym dobrze rozumianym interesie. Kilka tys. na 40 milionowy kraj to jest nic. Prawdopodobnie oni szybko Polskę opuszczą i pojadą do UK, Francji, Niemiec. Co my na tym zyskujemy, albo raczej co możemy stracić jeśli będziemy twardo odmawiać. Otóż możemy przez taki upór zostać wrzuconymi do jednego worka z chorymi ludźmi Unii Europejskiej, czyli UK, Węgrami, ostatnio też Czechami. Po prostu, kiedy nam będzie na czymś zależało – np. solidarności UE w kwestii ukraińskiej, to reszta Europy, a zwłaszcza południe (Włochy, Grecja, Hiszpania), ale też Niemcy odpowiedzą, jak my mieliśmy problem z uchodźcami, to odmówiliście.
     A zupełnie inną kwestią jest chrześcijańska miłość bliźniego.
     Bardzo dobrze dziś powiedział jeden Syryjczyk w tv – terrorysta nie przyjdzie do Europy na piechotę lub w łódce, on tu przyleci z brytyjskim lub francuskim paszportem.

    • Bredzisz Tomaszu…. UK, Węgry, Czechy i Słowacja to chorzy ludzie…..? To ludzie, którzy jako jedyni widzą, że ta fala muzułmanów jest niebezpieczna a wśród nich jest kilkadziesiąt tysięcy osób mających być potencjalnymi wojownikami isis. Na prawdę jesteś aż tak naiwny…. człowieku masz 36 lat a nie 15 i głowę pełną frazesów o wolności, równości, i braterstwie w tłumie multikulti. Nie porównuj chuligańskiego wybryku grupki pijanych polaków – którym należy się po prostu mocna pała po plerach od policji UK z ideologicznie nastawionymi fanatykami muzułmańskimi, którzy są skrajnie niebezpieczni. Poza tym, że są pasożytami niestety, socjal socjal socjal się liczy, oni nie jadą do pracy to wszędzie gdzie się osiedlaja chcą wprowadzać ten swój pokręcony islam. Polacy z różnych emigracji i po wojnie i za komuny i teraz uciekają tyrać, są tam tez lenie i patole ale na litość boską nie porównuj ich z tym dzikim tłumem!!!

    • Nie znasz określenia chory człowiek Europy? Takim chorym człowiekiem od lat jest Wielka Brytania. Nie pasuje im w UE, to niech wreszcie wystąpią. Polsce i Polakom w UE jest dobrze. Nie spieprzmy tego.

     Jak się boisz, że przyjeżdżają po socjal, to jest na to prosta rada – nie dawać socjalu. Nikomu. Swoim też nie. Ale już niedługo będziemy mieli 500 zł na każde dziecko.

    • Nie będziemy mieli, co nie znaczy, ze to nie jest dobry pomysł…. no jakoś trzeba nakręcić demografię, bo jak sam stwierdziłeś umieramy…. Tomku jeżeli jakiś kraj chce dawać socjal to niech daje, ale niech to będzie weryfikowane… a nie wszystkim jak leci i to jeszcze obcym niebezpiecznym ludziom. Ktoś tyra pracuje, płaci podatki i bum tragedia życiowa jakaś to ok owszem, pomóc obywatelowi ale nie ściągać sobie na łeb z góry wiadomą tragedię. Przez Macedonię maszerują wyszkoleni żołnierze pomieszani z uchodźcami… Wojsko macedońskie co może to wyłapie ale nie ma kasy na systemy graniczne itp. Są tam obserwatorzy, którzy obserwują np jak maszeruje człowiek w wieku poborowym, jak niesie plecak i jak się zachowuje…. co mogą to wyłapią ale nie dają rady…. dlaczego Unia nie da kasy na wzmocnienie granicy Macedońskiej…. skoro obcym pomagają to może z sensem niech to robią. Co byś nie mówił to to się skończy tragedią!
     Przykład z piątku…. byłem na piwku w hopsters z narzeczona i znajomymi, wśród nich Niemka z Hamburga, mieszka w Polsce już ze 20 lat. W sobotę miała jechać do Berlina na szkolenie, pojechała. Wywiązała się rozmowa na tematy bieżące, wiadomo jak to przy piwku, i konkluzja była taka, że jak chcesz zobaczyć kulturę niemiecką to jedź do Monachium, bo Berlin już jest stracony. O to nam chodzi? Nie mówię tu o facetach w portkach i babach z wywalonym biustem… ale o takiej kulturze dnia dzisiejszego. I to ze smutną miną stwierdziła Niemka, która jeszcze 5 lat temu się ze mną spierała i śmiertelnie obrażała na mnie bo rasista, nacjonalista i nietolerancyjny. Teraz mina jej zrzedła.

    • To że oni w Polsce nie będą chcieli zostać to jest bardziej niż pewne, ale czy (biorąc pod uwagę chociażby filmy podlinkowane przez kolegów) uważasz, że takich ludzi nam potrzeba? Miłość bliźniego jak najbardziej ale jeśli ktoś przyjdzie Ci do domu i zacznie wynosić rzeczy bo on jest biedny i Ty jako chrześcijanin powinieneś się z nim podzielić – to też mu nie będziesz przeszkadzać? Wydaje mnie się, że spora część tych uchodźców/imigrantów właśnie w taki sposób się zachowuje (oczywiście nie dosłownie).
     Trzeba zauważyć kiedy bycie miłosiernym staje się byciem wykorzystywanym.

     A co do Węgier to nie mogę się z Tobą zgodzić. Izrael też się odgradza od Syrii i raczej ich chorymi nie nazwiesz. Od Egiptu już dawno się odgrodził na całej długości granicy (ponad 200 km), o Zachodnim Brzegu już nie wspominając.

    • Miłość bliźniego jak najbardziej ale jeśli ktoś przyjdzie Ci do domu i zacznie wynosić rzeczy bo on jest biedny i Ty jako chrześcijanin powinieneś się z nim podzielić – to też mu nie będziesz przeszkadzać?

     No nie da się ukryć, że Jezus Chrystus właśnie tak nauczał.

     Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie.

     To jest heroizm, ale do tego powinniśmy dążyć. Taka jest nasza wiara.

    • Naszą wiarą w obecnej sytuacji powinien być rozsądek i twarda postawa wynikająca z tego, że mamy oczy i widzimy co się dzieje a dzieje się źle.

     Słuchałeś Merkel….. właśnie w swojej dobroci i solidarności oraz w ramach równości wszystkich podzieliła imigrantów na dwie grupy…. ci z Bałkanów zachodnich czyli Albania… którzy wykorzystują sytuację i podłączają się do kolumn tych z dalszych części świata oraz tych „wojennych” i jednym się należy a drugim już nie. Ci z Albanii dostana kieszonkowe i won! Jak równość to równość…. to wszystko jest obłuda i hipokryzja. Brawo Węgry i Czechy – szybko pięknie zareagowali na plany Merkel podziału równego !!!

    • Co do miłosierdzia i nauki Chrystusa… to Państwo Polskie nie jest państwem religijnym i jako takie te zasady je nie obowiązują. Ma natomiast dbać o bezpieczeństwo SWOICH obywateli.

     PS. Rozumiem, że w domu nie zamykasz drzwi na klucz? 😉

    • Tomek, to Tomek….. nie mam pojęcia jak inteligentny ojciec rodziny może mieć takie poglądy, ale jest wolność i demokracja więc Mu wolno…. gorzej, że ci co mają faktyczną władzą chcą nam to zrobić!!! Ale będziemy się bronić, mam nadzieję, że osób które nie będą bierne jest więcej!!!

    • A co ma do tego grupka kibiców śpiewająca hymn kraju po skończonym meczu? Ja mogę wrzucić filmik z pijanymi brytyjskimi turystami drącymi ryj na rynku w Krakowie dla równowagi.
     Tu chodzi o brak asymilacji tych nacji bo nie pozwala im na to ich religia islam, tworzą swoje getta nie wprowadzając do kultury krajów docelowych żadnej kultury. Przejdź się kiedyś do dzielnicy islamskiej w Europie i sprawdź jakie tam mają festiwale, jakie wystawy, jakie imprezy kulturalne. Niczego takiego tam nie uświadczysz, otwierają tylko kolejne meczety i minarety bo oni czymś takim jak kultura się nie interesują, a swoje kobiety trzymają na łańcuchach w domach. To są fakty i rzeczywistość, a stwarzanie im dogodnych warunków do przyjazdu tutaj powoduje, że wsiadają na pontony i ryzykują życiem dzieci i kobiet.

    • Ryzykują życie dzieci i kobiet…. które zostawiają w swoim kraju……. takie są fakty, 75 % to mężczyźni.
     Proponuję Tomkowi zastosować się do słów Papieża i przyjąć muzułmańską rodzinę… pewnie się okaże, że to dwóch braci ojciec i kuzyn ze strony szwagra…. Bądź dobrym chrześcijaninem i wypełnij zalecenia Papieża.
     Ja zaryzykuję smażenie się w piekle i nie przyjmę.

    • Swoją drogą bardzo ciekawą kwestią jest to, że Kościół Katolicki ma różne misje rozsiane na świecie, a jakoś nie ma ich w Europie i na bliskim wschodzie wśród skupisk ludności muzułmańskiej, ciekawe dlaczego, czyżby wyznawcy Allacha, ujmę to delikatnie „nie życzyli” sobie ewangelizacji? O jakże mi przykro. I co teraz, mamy zapraszać do siebie wyznawców religii tak inwazyjnej zagrażającej naszej własnej? To się dopiero nazywa ignorancja i bluźnierstwo. Z resztą Europa ma już za sobą epizod turecki kiedy to nasz król musiał ratować chrześcijaństwo i epizod w Grenadzie hiszpańskiej kiedy też trzeba ich było na kopach wysadzać.

    • Kuba, papież zaapelował o przyjęcie uchodźców a nie nakazał. Dla katolików papież jest osobą nieomylną tylko w sprawach związanych z wiarą. Niezgadzanie się z innymi wypowiedziami papieża nie jest bluźnierstwem, więc (przynajmniej za to) piekło Cię nie czeka 😉

 2. Tomku, mam dla Ciebie newsa do newsów…. Twoje postulaty zostały wysłuchane…. ponad 9tyś pracowitych, pokojowo nastawionych muzułmanów nam Unia Jewrogejska wciśnie…… Cieszysz się? Może w Obornikach ich osiedlić…. do granicy niemieckiej bliżej będą mieli.

  • Cieszę, nie cieszę. Rację ma Juncker mówiąc, że 20 milionów Polaków żyje poza Polską i wówczas jak Kali ukraść krowa, to jest dobrze, a zła Ameryka nas poniża, bo nam wiz nie chce znieść. Ale jak inni uciekają do bogatego i bezpiecznego świata i chcą Kalemu ukraść krowa, to jest źle.

   • Właśnie tak jest, no serio do tego sprowadzasz tę sytuację. Ty chyba, Tomaszu, nie rozumiesz w czym jest problem. Albo udajesz. Tu nie chodzi o napływ ludzi jako takich tylko o to kim są ci właśnie i co tu będą robić, gdzie pracować, jak się asymilować, czy przyniosą zysk czy tylko wygenerują koszta i będą nie dość że postrachem to jeszcze balastem. I nie porównuje błagań cię ruchów ludności wewnątrz Europy, typu Polak do UK czy Niemiec. To jest zupełnie co innego.

  • 9287+2659+962=12 908
   (2659 w ramach pierwszego programu relokacji oraz 9287 w ramach nowego programu, 962 którzy przebywają już w obozach poza krajami Unii)

   • Tych ośmiu to już przegięcie. Przeżyłbym tych 12900, ale tych 8 dowalonych w ostatniej chwili to skandal. Czy wy wiecie co to jest rząd wielkości? Rozumiecie różnicę między tysiącami, a milionami? Z Syrii uciekło 5 milionów uchodźców. Do nas ma trafić 10 czy 12 tysięcy. Widzicie różnicę. Ani dla Polski, ani dla Syrii nie ma to kompletnie żadnego znaczenia. Chodzi o gesty, a my ludziom uciekającym przed wojną właśnie pokazujemy gest… Kozakiewicza. Bo u nas wojny nie ma.

    • Powiedz szczerze czy uważasz (tak jak twierdzi np. pani Ochojska), że ci uciekinierzy wrócą do siebie jak się skończy wojna? Inna sprawa czy oni tak właściwie będą chcieli zostać w Polsce albo jakiejś inne Słowacji, jeśli ich „rajem” do którego uciekali były Niemcy?

    • W sumie to nawet cieszy mnie takie rozwiązanie, my przyjmiemy te 12 tys. oni prędzej czy później i tak uciekną do Niemiec i Szwecji bo jest Shengen, a sumienie będziemy mieć czyste no bo przecież pomogliśmy.

    • Co do gestów Kozakiewicza to właśnie takim gestem jest polityka np. Niemiec….. tutaj nam zarzucają brak solidarności i że musimy partycypować w tym bałaganie…. a sami z Rosją podpisują umowę na drugą nitkę gazociągu omijającego Polskę… Właśnie to jest unijna równość… A żeby nie było, że my jesteśmy gorsi to też dziś w Warszawie wygrała demokracja i sprawiedliwość…. miasto odmówiło pozwolenia na demonstracje przeciwników osiedlania u nas muzułmanów ale zwolennikom zezwolenie dało. To jest właśnie to jak się demokratycznie i równo wszystkich traktuje.

    • Czyli jest tylko jedna racja, jedynie słuszna racja i każdy kto się nie zgadza nie ma prawa głosu…. już był u nas taki system tylko ta żółta gwiazdka miała tło innego koloru!

    • Są poglądy takie jak: komunizm, rasizm, nazizm, faszyzm, szowinizm na głoszenie których nie ma przyzwolenia. Oczywiście można się zastanawiać czy nie byłoby idealnie gdyby była absolutna wolność słowa także dla pedofilii, nazistów, itd. itp. Jednak w cywilizacji europejskiej przyjęło się, że są jednak idee, których propagowanie jest niewskazane i wobec tego są zabronione.

    • Pełna zgoda Tomku! Tylko nie bardzo rozumiem pod który, z wymienionych przez Ciebie systemów, poglądów, podchodzi chęć wyrażenia swego zdania, zdania na NIE, w odniesieniu do wmuszenia nam na siłę ludzi, którzy są zagrożeniem? Choćby tylko ci co chcą protestować to zagrożenie widzieli to mają prawo swój sprzeciw wyrazić. Jest to ich troska o dobro ojczyzny swej i chęć zadbania o przyszłość dla swoich dzieci-mają prawo tak uważać bo to ich święte prawo wynikające z wolności. Nie wtryniaj tu porównań do pedofilii itp. bo to już trąci nie powiem czym. A oni i tak się zbiorą, tylko wtedy policja będzie mogła ich rozgonić i będzie zadyma…. i po co się pytam, po co? Przeszli by sobie pokrzyczeli i tyle, rozeszli by się do domów.

    • Twierdzenie, że 10 tysięcy ludzi jest zagrożeniem tylko z powodu tego jaką religię wyznają i z jakiego kraju pochodzą, podpada pod szowinizm.

    • A jak mówisz, że Twój blog jest najlepszy to nie jest szowinizm….? Nie podciągajmy rzeczy pod coś wedle potrzeby chwili….
     Jest zagrożeniem bo z 10tyś może się za 10 lat zrobić 100tyś…. po co to sprawdzać, lepiej zastosować prewencję.

    • Oto dlaczego obawiamy się tych 10 tys., ze względu na religię jaką wyznają, myślę że wszyscy powinni być świadomi jaką religią jest islam.
     [Nie no proszę Was nie linkujcie mi takich imbecylizmów, bo stracę o Was moich widzach dobre zdanie jakie mam – Tomek Kopyra z blogu blog.kopyra.com]

    • Oglądałem to kiedyś….. ogólnie ta kobieta ma rację natomiast widać, że jest to produkcja amerykańska i jest kilka takich elementów niepotrzebnych i powodujących, że się można przyczepić…. teksty typu Obama jest gejem i to wynika tam z czegoś…. (chyba że to nie ten film i coś mylę)

     Ja i bez tego filmu wiem, że to są skrajnie niebezpiecznie ludzie a ten cały ich falowy napływ do europy to przerzucanie do nas islamskich wojowników i można mnie nazywać idiotą, kretynem oszołomem i czym tam bądź…. można mnie wyśmiewać ale na litość boską to jest tak oczywiste, że no bardziej być nie może! Poza tym to poco nam taka banda nierobów kompletnie innych kulturowo?

    • Ja Wam chłopaki zalinkuję filmik antyislamski, ale przynajmniej nie obrażający mojej inteligencji. Obejrzyjcie, pomyślcie chwilę i potem przypomnijcie sobie moje pytanie sprzed paru dni – ile zamierzacie mieć dzieci?

    • Widziałem…. to jest przykre ale prawdziwe.
     Dlatego zamiast ich tu sprowadzać i kupę kasy na nich wydawać to trzeba te pieniądze przeznaczyć na cele które sprawią, że europejczycy- w tym i my Polacy zaczną mieć po troje i więcej dzieci…. Tomku, ludzie rezygnują z posiadania dzieci w większości ze względu na sytuację materialną, niepewność przyszłości a nawet teraźniejszości marną. Pracę masz a jutro możesz nie mieć, zarabiasz 3tyś a wynajęcie mieszkania 1500, jeść trzeba a dziecko ma swoje potrzeby. Rozmnażać się i skazywać dziecko na biedę, niedostatki itp? Uważam, że człowiek myślący nie robi dzieci jak fabryka tylko myśli nad tym co będzie gdy….
     Nie sztuką jest jak muslimy narobić nierobów które jak rodzice będą siedziały na zasiłku, szwendały się po ulicach i robiły jakieś szemrane interesiki.

    • Kuba, niestety to tak nie działa. Wiesz, kiedy był baby boom w latach 50-tych. Wiesz jak wtedy było? Było ciężko. Wiesz kiedy był drugi duży boom w Polsce? W stanie wojennym? Było ciężko. Teraz niestety jest za dobrze, a ludzie są egoistami i chcą żyć wygodnie. I nie chcą zrezygnować z wolnego czasu, lepszego telewizora, lepszego samochodu itp. na rzecz kolejnego dziecka. Zauważ, że Ci muzułmanie rozmnażający się na potęgę to są ludzie generalnie biedni.

    • To po co nam ta biedota, niech się nimi zajmą kraje z ich kultury ale bogate….. tylko, że oni ich nie chcą bo wiedzą co to są za ludzie, że to tylko kłopot jest a pożytku żadnego!

    • Odpowiedź na Twoje pytanie zawiera się w dwóch stwierdzeniach i w nich się wszystko zamyka. To hipokryzja i poprawność polityczna. Hipokryzja że przyjmując 10 tys. odmiennych kulturowo i próbujących narzucać nam swoje obyczaje ludzi będziemy mogli zażegnać ten kryzys i połechtać swoje ego że pomogliśmy, a dlaczego nie przyjmiemy 50 tys, albo 100 tys., to się nazywa pomoc, a nie jakieś marne 10 tys. Jak pomagać to konkretnie.
     A drugiego terminu nie muszę tłumaczyć, czyli możemy w ten sposób rozmawiać swobodnie tylko w internecie czy prywatnie, ale publicznie na forum międzynarodowym za twierdzenie że to nie są uchodźcy wojenni tylko ekonomiczni będziemy uznani za niewdzięczników, tylko że my otwierając się na Unię daliśmy wspólny rynek, dzięki któremu takie Niemcy mają zbyt na swoje towary.

    • A dlaczego nie sprowadzimy Polaków z Kazachstanu, dla nich pieniędzy niema a im się ten powrót należy jak, za przeproszeniem, psu micha! Latami czekają na rozpatrzenie wniosków, jakieś pojedyncze rodziny co pewien czas są sprowadzane…. okazuje się, że niema dla nich mieszkań i jakimś cudem się znajdują ale po ciężkich bojach. A władze Trójmiasta już przygotowują mieszkanka nowe z puli socjalnej dla uchodźców muzułmańskich… już nawet zapominając o Plakach w Kazachstanie to ludzie w Gdyni, Gdańsku czy Sopocie nie mogą się doprosić o lokal socjalny bo tu gdzie żyją leci im woda na głowy!

    • Kuba mówiłem o tym, jestem za sprowadzaniem ludzi z Kazachstanu, czy z Ukrainy. Ale na tę chwilę umierają ludzie z Syrii. We Włoszech, Grecji i na Węgrzech koczują ludzie z Syrii i Erytrei i to jest problem z którym UE musi się zmierzyć dzisiaj. I my jako członkowie tego klubu nie możemy powiedzieć – nas to nei obchodzi, bo nas to zaboli w przyszłości, kiedy to my będziemy czegoś chcieli od UE. Przecież to jest takie proste.

    • Szczerze a czy Niemców obchodzi to co u nas jest? W d..ie mają to kim my jesteśmy i co się u nas dzieje…. W ramach solidarności w unii robią biznesy nad naszymi głowami z ruskimi…. mam gdzieś tych imigrantów niech mi żaden tu nogi nie stawia!

    • Co do rozdzielenia uchodźców wojennych od ekonomicznych, to akurat nie do końca jest tak jak piszesz. Niemcy już powiedzieli, że ok. 40% z tych uchodźców, którzy do Niemiec trafili to są Albańczycy, Macedończycy i że oni ich… odeślą. Tak że to nie jest tak, jak piszesz. Inna kwestia, że bycie uchodźcą ekonomicznym nie jest niczym złym. 99% Polaków, którzy opuścili Polskę po 2004 roku kierowało się właśnie chęcią lepszego życia.

    • Ale masz świadomość tego, że tu nie przyjechała biedota tylko ludzie których było stać na wyłożenie kilku tys. Euro za podróż i że byle czym u nas się nie zadowolą, że za to co oni u nas dostaną to statystyczny nie jeden Polak mógłby pomarzyć? A cała biedota, ludzie którym faktycznie należałoby pomóc pozostali tam bo nie było ich stać na przemytnika? Jeśli taka świadomość Ci nie przeszkadza to proszę bardzo możesz nawet położyć pieniądz na zbiórkę dla nich powiedzmy w swojej parafii.

    • Nie, tylko nie lubię jak mi ktoś wciska ciemnotę, zwyczajnie. Biedni zabiedzeni uchodźcy…. chłopy jak dęby, „ajfony”, „tablety” i koszulki „dolczegabana”…. biedactwa zgnębione przez religię którą sami wyznają…. Zakończmy tę dyskusję… a za jakiś czas zobaczymy na co to wszystko wyszło.

    • Myślę, że większość się nie chce dać wmanewrować ale im się usta zamyka i nazywa faszystami i Bóg wie jak jeszcze! Już wolę przelać Węgrom i mieć swoją część płotu granicznego!

Leave a Reply