Godalus IPA z Bruveris Rigas

9
1525

Pierwsze łotewskie piwo na blogu, to Godalus IPA, które otrzymałem od jednego z widzów. Choć formalnie nie graniczymy z Łotwą, to w moim odczuciu jest to jeden z sąsiednich krajów. Jak wygląda piwna rewolucja w kraju o ludności mniejszej niż aglomeracja warszawska?

9 KOMENTARZE

  1. Jak kolega co zakupił to piwo jeszcze by poinformował gdzie konkretnie dostał to piwo to by było świetnie 🙂 bo raczej wątpię by IPA była dostępna w każdym lepszym sklepie w Rydze.

  2. Jestem w Rydze +/- raz na pół roku. Tomek wrzucił już link do sklepu, miejsce znalazłem na ratebeer. Dobra lokalizacja dla tylko przejeżdżających przez Rygę. Dobra obsługa Pan mówi po angielsku i nawet poczestował próbką tego piwa z nalewaka. Aha sklep jest jednocześ małym pub-em i można płacić kartą!

    • A można się do ciebie uśmiechnąć w sprawie zakupu piw imbirowych z tego browaru? Moja dziewczyna jest ich miłośniczką tzn. piw imbirowych … wiec to idealny dodatek do prezentu:)

  3. Kopyr, nie przesadzaj z tą alergią na swastykę i symbole swastykopodobne 😀 Symbole solarne często i gęsto spotykane są w mitologiach Bałtów czy też Skandynawów, a także zresztą Słowian (np. w polskich Tatrach jako krzyżyk niespodziany), czy ogólnie na całym świecie 🙂 Często był to symbol szczęścia i radości, dopiero hitlerowskie Niemcy zrobiły z tego symbol śmierci. Rodło – symbol Polaków w Niemczech też jak pół swastyki wygląda, a jest to stylizowana linia Wisły 🙂 Podobnie kanciaste jest także pismo runiczne, chociaż nie wiem akurat jaka to by mogła być literka 🙂 Z drugiej strony przyznać należy, że łotewscy i estońscy ss-mani są bohaterami w swoich krajach – wszak walczyli o niepodległość z Armią Czerwoną, która okupowała ich kraj. Ale mimo wszystko już nie doszukujmy się w etykiecie na siłę 🙂 tym bardziej piwa z terenu, gdzie tak długo kwitły bałtyckie/skandynawskie/pogańskie mity, kult słońca.

    http://www.swastika.cba.pl/polska_img/Sanok.jpg

    • No ale wiesz, jak to jest z alergiami, niekoniecznie ich sobie życzymy. Po drugie, mając tego świadomość, powstrzymałem się przed wyartykułowaniem tych podejrzeń.

Leave a Reply