Gagat, czyli Czarny Bursztyn z Lubrowa

22
4506

11. grudnia 2014 r odbyła się premiera stoutu owsianego z browaru Lubrow, z którym współpracuję. Piwo nazywa się Gagat. Dlaczego to świetna nazwa dla stoutu? Kto widnieje na etykiecie? Jak wyglądała premiera? Zobaczcie.A tak wyglądała sama premiera.

22 KOMENTARZE

 1. Wszystko pięknie, tylko premiera w najgorszym możliwym terminie. Gdyby było dzień później, na początku weekendu, to byśmy się spotkali na miejscu. Na osłodę zostaje jednak Szczerbaty Smok z Chmielogrodu.

 2. Tomek! Jest afera! Wchodzę dzisiaj do Biedronki, patrzę a tam stoi sobie Stout z Van Pour’a – owsiany! za 2,99! A ile składników ma! A jaki ekstrakt!
  Obok stało na dokładkę Pszeniczne. Tak więc piwna rewolucja w Biedronce, czyli trafiła pod strzechy! 🙂

  • Fajnie byłoby gdyby Tomku zrobiłeś degustacje Żywiec APA. Temat tego piwa ciągle się przewija, nawet podczas twojego wywiadu z panią Katarzyną Antoniszewską.
   Jestem ciekawy kiedy Żywiec APA trafi do Biedronek. Żywiec Białe, Bock i Marcowe są tam już od dawna.

  • Ja, szczerze mówiąc polubiłem żywcowe apa. Mając do wyboru masę żadnych piw, a apa z żywca w nie dużej cenie – wolę wybrać apa. Sęk w tym, że trzeba się nachodzić, żeby znaleźć – łatwiej jest mi kupić IPE z londyńskiego browaru (niestety za 2x więcej).

 3. Już druga wizyta w tym browarze, a właściciel wygląda jakby był z odwiedzin mało zachwycony. Tak siedzi niechętnie, a chyba sam zapraszał. No przepraszam, ale takie mam wrażenie. Jakby mu Tomek wpakował się bez pytania z kamerą do browaru i przeszkadzał w pracy.

  • Młody wie co dobre. A tamci niech warzą lagera i pszeniczniaka. Taakie możliwości trochę marnowane, ale życzę powodzenia. Niech jak najwięcej takich browarów powstaje.

 4. Próbowałem wczoraj (piątek) napić się tego piwa w Lubrowie. Na bramce zatrzymał mnie pan i stwierdził, że w takich spodniach nie wejdę (zwykłe bojówki w plamiaki miałem). Ciekawe czy wszedłbym gdybym miał na sobie pedalskie rurki. Ja temu lokalowi podziękuję.
  Moja dziewczyna się uparła i weszła kupić butelkę. Będzie to moje pierwsze i ostatnie piwo od nich.

  • Cześć, może Twoim błędem było przyjście w piątek wieczorem kiedy jest imprezka w barbadosie. Ja byłem parę razy w tygodniu oraz w sobotę i nigdy nie widziałem tam nikogo na „bramce”.

 5. Choć do Lubrowa nie mam daleko to jednak nigdy nie jest po drodze. Piwo udało mi się kupić w sklepie. Piwo udane, zgadzam się z opinią w recenzji, że jest wytrawne, czekoladowe, ale wg. mnie brakuje trochę pełni, treściwości i gładkości. Myślę, że zwiększenie ekstraktu lub ilości owsa wpłynęłoby tylko na plus.

Leave a Reply