Uncle Helmut z Faktorii

19
2799

czyli American Weizen.

Kolejne po American Weizenie z Doctora Brew piwo w stylu Hefeweizen szczodrze chmielone amerykańskim chmielem.

19 KOMENTARZE

 1. Tomku, a może jest tak, że ta cała sytuacja z popularnością i karierą amerykańskich chmieli (z resztą genialnych) powoduje, że jeżeli na etykiecie widnieje info o nich to konsumenci spodziewają się takiego uderzenia tym aromatem, że powinno ich przewrócić? W momencie jak okazuje się, że jest „delikatne muśnięcie” to pojawia się zawód i kręcenie nosem, że mało itp….

   • Kopniak z chmielu amerykańskiego miła rzecz, ale jak ma być hefeweizen to musi być czuć przede wszystkim pszeniczne i drożdżowe efekty aromatyczne. Bo jak w każdym piwie przykryje się wszystko aromatami z chmielu amerykańskiego to tak trochę bez sensu….

    • No ale tutaj deklarują, że to jest Hefeweizen amerykańskim chmielem. Skoro więc tak, to ma być aromat amerykańskich odmian.

    • Czyli, wnosząc z Twojej recenzji, jest dużo miejsca na chmiel i nawet jakby się zwiększyła znacznie jego ilość to nie przykryje „weizenowości”, czy tak?

 2. Ja piłem to piwo i byłem zawiedziony. Goździka brak, banan ledwie wyczuwalny, chmiel ledwie ledwie, za to sporo masła i aromatów ciasta/biszkopta

  • Jeśli piwo było robione wg stylu BJCP, to wcale się nie dziw, że nie czujesz goździka: „Aromaty goździków i bananów powszechne w niemieckich hefeweizen są nieodpowiednie dla tego stylu.” (cyt. z wiki.piwo.org)

   • Jeśli mowa o Uncle Helmut, to jak najbardziej goździk powinien być. To nie jest American Wheat, tylko American Hops Hefeweizen. Faktoria uwarzyła American Wheat pod nazwą Pony Express, już niedługo na blogu.

 3. Kopyr chciałbym zadać pytanie, czy posiadasz liste top 5 ulubionych piw. Jeśli tak to podaj chętnie się dowiemy. Wiadomo że ona sie zmienia ale jednak czekam na jakieś nazwy które są wybitnymi dla Ciebie.Pozdrawiam

 4. czekam czekam za odpowiedzią:) Alaskan Smoked Porter. I jeszcze mam pytanie i prośba nawet tyle się naczytałem o trapistach o orvalu,westmalle,la trappe.Brakuje mi szalenie tych recenzji bo są to podobno piwa wyśmienite:)
  Próbowałem 2 sztuki ale mimo wszystko nie jestem ekspertem i chce ocene Kopyra:)

  • A jakbyś oglądał częściej to byś wiedział, że takie pytanie padało już setki razy i zawsze padała taka sama odpowiedź że Tomek takich rankingów nie robi/nie lubi robić. Pewnie się już załamuje czytając je po raz kolejny. Ja napewno bym się załamał 🙂

 5. Dziwne, u mnie ani piany, ani goryczki. W aromacie banany ino. Nie smakowało mnie. No ale ja nie przepadam za pszeniczniakami 🙂

Leave a Reply