Piwne newsy 6.5.14

29
2260

czyli FDP i KPR.

Tylko dwie kwestie, czyli Festiwal Dobrego Piwa we Wrocławiu 9-11. maja i Konkurs Piw Rzemieślniczych 20-21. czerwca w Żywcu.

29 KOMENTARZE

  • No właśnie “krakowski” festiwal w Zabierzowie. Zobaczymy jak będzie i ciekawym byłoby poznanie opinii na temat tej imprezy pierwszego piwnego blogera w kraju.

 1. Mam klika pytań. Czy ten cały Simon to jakiś guru Anielskiego crafta, że taka spina ? Z tego co widziałem na jego filmikach to nie wygląda na jakiegoś profesjonalistę a podnieta jak by Obama nas odwiedził 🙂 Drugie pytanie czy myślałeś nad uwarzeniem piwa z dodatkiem syropu klonowego? I czy w ogólę coś takiego istnieję? Myślę, że kawowe piwo z czymś takim to było by coś nie samowitego 🙂

  • To jest trochę casus Gorana Bregovica, który w Polsce był bardziej popularny niż w Serbii. Dla mnie przede wszystkim Simon jest fajnym kolesiem, z którym z chęcią spędzę kilka dni.

   • Bzdura, Bregovic na Bałkanach (lub raczej w Jugosławii) nie jest/był popularny jako artysta solo, ponieważ u siebie występował z zespołem Bjelo Dugme. A ten zespół dla południowych Słowian to jak u nas Perfect i Budka Suflera razem wzięte. Dość powiedzieć, że ich mini trasa po reaktywacji 2005 r. (Belgrad, Sarajevo, Zagrzeb) zgromadziła np na koncercie w Belgradzie 250000 (!) ludzi. To, że Bregovic zwietrzył w Polsce dobry interes i olał zespół korzystając jednak z jego dorobku to już inny temat.

  • Chmielaton w Gdańsku, druga edycja 30 maj do 1 czerwca; PiwoWar Battles też w Gdańsku co miesiąc.Pokazy warzenia na Piwnej (chyba akurat jest przerwa, ale też były raz w miesiącu bodajże w 1-szą albo 2-gą niedzielę miesiąca) i pewnie jeszcze dużo więcej w mniejszych miastach.Na uczelniach też są często pokazy warzenia.

 2. Wiem, że ostatnimi czasy dużo było porównań piw raczej wątpliwej jakości ale może mały test piw zaprezentowanych ostatnio przez grupę Żywiec tj, ich marcowe, bock oraz białe i dokonanie oceny, które tak naprawdę jest najlepsze i powinno zostać?

  • Rozumiem robienie testów piw z biedronki jako event, tak dla jaj. Ale powiedz mi jaki sens ma testowanie piw które są w każdym markecie za 3 pln? Sam możesz ich spróbować i wybrać to które Ci smakuje. Cenię Kopyra za to że szuka piw ciekawych, innych dzięki temu wiem czego szukać w sklepach specjalistycznych. Albo piw rzadkich i drogich bym wiedział czy jest się na co napalać. I taki powinien być ten blog, testowanie wszystkiego co leży na półkach wydaje mi się bez sensu.

 3. 23 – 25 maja coś ma być podobno w Krakowie. i jestem ciekawy czy tam też będzie można sobie pojechać jako zwykły człowiek i popróbować różnych piw ?
  czy tam będzie duży wybór piw ? , czy będą np. w wersjach butelkowych do kupienia ?

 4. Witam Tomaszu. Tak z innej beczki do powyższych komentarzy ale oglądając ten filmik zauważyłem że bardzo masz czerwone lewe ucho jakby cię żona wytargała 🙂 Ogólnie to bardzo fajnie że jest taki Festiwal Piw Domowych tylko szkoda że tak daleko od miejsca mojego zamieszkania bo bym z chęcią się tam pojawił. Może masz jakąś wiedze czy w województwie podlaskim jest jakaś impreza piwna? Pozdrawiam

Leave a Reply