Belgian Urban IPA z Tiny Rebel

9
1925

Belgia, Belgia… ale jaka Belgia?

Jak wyczytałem na stronie Tiny Rebel, to piwo może być na drożdżach do: wita, Trapistów, mocnego belgijskiego ale, po prostu 😉 belgijskiego ale, ewentualnie mogła być to mieszanka Lambic/Brett. Moim zdaniem najbardziej smakuje jakby były to drożdże do…

No oczywiście musicie obejrzeć, żeby się przekonać. 😉

No chyba, że jestem w błędzie, a były to po prostu drożdże do belgijskiego ale.

9 KOMENTARZE

  1. Z Twojego opisu wynika, że to mogłyby być drożdże do Witbiera. Mogli też podbić ekstrakt cukrem. Ten aromat który Ciebie zaintrygował to nie był aromat gumy balonowej? Bo takie estry wydzielają Belgian Wheat.
    Z innej beczki- bardziej słodkie i owocowe są belgijskie Golden Strong czy Triple? Bo chciałbym uwarzyć owocowo-chmielową „nalewkę” na przyszłą zimę.

      • Dzięki za odp. Znalazłem opinię, że golden strong jest bardziej owocowy, a Tripel przyprawowy. Opisy styli są bardzo podobne, co więcej można je robić na tych samych drożdżach. Dlatego chciałem się dowiedzieć, w jakim stopniu te style różnią się od siebie.

  2. Witam. A ja z innej beczki:) Czesto szukacie otwieracza który nie niszczy kapsli. Na stacji BP przy zakupie trzech piw okocim w gratisie dają taki własnie otwieracz.

    pozdro

Leave a Reply