Bombina Blues z Ursa Maior

32
2685

Piwne Style – Robust Porter

Kolejne piwo z Ursa Maior, czy zatrze kiepskie wrażenie, jakie wywarł MegaLoman? No i co to w ogóle za styl, ten Robust Porter?

32 KOMENTARZE

 1. Nie wyczules nic z nut owocowych w tym piwie i skoncentrowales sie na kawie, palonosci i goryczce.
  Wedlug mnie to piwo ma ciekawy bukiet zapachowy wlasnie w kierunku owocowym.

 2. Ja na razie jestem szczerze zawiedziony Ursą. Piwa są ok ale nie jednak nie rzucają na kolana. Deszcz w Cisnej z obecnej warki też wydaje mi się słaby. Po rekomendacji znajomego miałem nadzieję na dobrą wędzonkę, wyszło na to że wędzoności nie czułem. może ognisko to nie najlepsze miejsce do degustacji takiego piwa ale coś tam powinno być czuć, a było pusto.

  Chyba w moich najukochańszych Bieszczadach na razie mają problem z powtarzalnością warek. Ciekawe z czego to wynika.

  Ps. Jeżeli w Bieszczadach mówią że są z Bieszczad to chyba powinna być to wiodąca forma a nie jakieś tam Bieszczadów.

   • Bez sarkazmu proszę:) Mówienie poszłem wynika z nieuctwa ( i jednak mały procent ludzi tak mówi), a odmiana Bieszczad jest charakterystyczna dla regionu. Pierwszy raz spotykam się z taką odmiana i szczerze mnie ona zdziwiła. Jest to rozprawa nad wyższością świat Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi, i każdy ma swoją rację, szkoda że skupiłeś się na tej cześć mojego komentarza.

   • To ja przewrotnie. Parafrazując: skoro większość Polaków pije piwa koncernowe, to chyba to winno być wiodącym kierunkiem we współczesnym browarnictwie a nie jakieś tam browary rzemieślnicze.
    Upraszczajmy, ale dbajmy jednocześnie o zachowanie kanonów. Pokolenie kolejne po nas Tomku stosuje zwroty uproszczone typu „nara”, „spoko”. Kolejni im uproszczą pewnie znowu i w ten sposób to, co nazywamy językiem polskim zastąpi onomatopeja w stylu: „yy yyyhy yyy”.

 3. No to jak podciągnąć Imperatora Bałtyckiego, niby Pinta się zarzeka że jest to Porter Bałtycki ale nuty chmielowe są tam bardzo wyraźne, prawie jak nie właściwie wiodące.

   • Z pamięci mogę cytować dość niedokładnie, ale z tego co pamiętam, to Pinta pisała, że to nie jest typowy Porter Bałtycki,ani ze nie jest to Black IPA, ale coś nowego pośrodku. Ich nowe spojrzenie na nasz piwowarski skarb narodowy…

  • Przecież powiedzieli że to „IMPERIALNY porter bałtycki”, co ma być nowym stylem (czy tam podstylem) z porteru bałtyckiego się wywodzącym.

Leave a Reply