Traquair Jacobite Ale

8
1831

Szkockie Ale z… kolendrą

Drugie po Traquair House Ale piwo z tego słynnego szkockiego browaru. Tym razem jest to szkockie ale z dodatkiem kolendry. Czy kolendra znana z belgijskiego witbiera będzie pasowała do ciemnego szkockiego ale?

Errata w temacie jakobickiego pretendenta do tronu Szkocji (Anglii zresztą też). Otóż,  jest to Franz von Bayern, inaczej zwany Franciszkiem Bawarskim, z dynastii Wittelsbachów.

8 KOMENTARZE

  1. Witam mam pytanie w sprawie szkła do degustacji. A mianowicie dlaczego czasem używasz do degustacji jak np. dzisiaj, kufli lub innego szkła które raczej nie kumuluje aromatów, skoro polecasz do degustacji właśnie szkło które powoduje kumulacje aromatów?
    Pozdrawiam.

    • Tutaj muszę powiedzieć, że trochę się sytuacja komplikuje, bo akurat w weekend jestem na Blog Forum Gdańsk, więc prawdopodobnie świętowanie 10k subów się opóźni, ale pomysł jest.

  2. Wg pobieżnego przeglądu netu, królewski ród Stuartów skończył się w 1807 śmiercią kardynała Henryka Benedykta Stuarta. Obecnie linię dziedziczy Franz książę Bawarii z rodu Wittelsbachów…chyba już nigdy tej bramy nie otworzą.

  3. Dziwne było by gdyby nie pasowała jako że kolendra, obok kardamonu i imbiru to jeden z uwarunkowanych tradycją i historią podstawowych dodatków do ale odkąd kiedy tylko zaczęto je warzyć.

Leave a Reply