High Tor z Buxton

6
1785

India Red Ale – WTF?

Pierwsze na blogu piwo z angielskiego browaru Buxton Brewery, który (mogę to stwierdzić po kolejnym ich piwie Buxton SPA) zdobył moje serce, gardło i respect. Ale o tym za jakiś czas, a teraz o High Tor, albo raczej o India Red Ale. Co to w ogóle za pomysł, przecież tradycyjne angielskie IPA jest właśnie bursztynowo-miedziane, czyli czerwone. Oczywiście kierunek ewolucji można przedstawić tak – bursztynowe angielskie IPA -> jasne amerykańskie IPA -> wszelkiej maści hybrydy czyli Black IPA, White IPA, to czemu nie Red IPA. Można też zrozumieć chęć uniknięcia nieco już wytartego określenia IPA, przecież India Red Ale brzmi ciekawiej. Co prawda skraca się tak samo jak Irish Red Ale, ale co tam. Spróbujmy więc, czy High Tor poza chłytliwą nazwą stylu ma do zaoferowania coś jeszcze.

Co sądzicie o India Red Ale? Czy to jedynie próba zainteresowania klientów, czy rzeczywiście może to być coś nowego?

6 KOMENTARZE

  1. Z tego co pamiętam jest to piwo w stylu amber ale , i było doskonałe , ale nie powiedziałbym że to IPA , natomiast co innego jeśli chodzi o Axe Edge z tego browaru.

  2. Ja niestety nie załapałem się ostatnio na żadne piwo od nich bo nie mieli w sklepie na stanie, za to Rednik Stout mi bardzo smakował, co mnie zresztą pchnęło aby wypróbować wszystko co produkują 😀

  3. A jak by wypadło w porównaniu do Red IPA z Hausta? Mi to piwo bardzo smakuje, zwłaszcza że miałem okazję popróbować z pompy.Jedynie kolor taki mało piwny ale to oczywiście tylko pozorna bariera psychologiczna.

Leave a Reply