100 pytań do kopyra – odc. 11

27
3339

Kolejna porcja odpowiedzi na Wasze pytania. Tym razem odpowiadałem na pytania zadane pod odcinkiem 6. Oczywiście pod tym wpisem możecie zadawać nowe pytania, choć oczywiście najlepiej dopiero po obejrzeniu wszystkich 11 dotychczasowych odcinków, żeby nie powtarzać tych samych pytań.


Jak widzicie cykl odpowiedzi trwa jakieś 2 miesiące, ale do tej pory chyba żadnego pytanie nie ominąłem, więc prędzej czy później doczekacie się odpowiedzi.

27 KOMENTARZE

 1. Ja piwo również trzymam w piwnicy niestety w pozycji leżącej gdyż na stojącą pozycję butelek nie mam możliwości gdyż półki są za niskie. Powiedz mi czy jak wyjmując butelki z piwem z półek w pozycji leżącej i włożenie ich do lodówki na powiedzmy 30 minut czy wówczas jest możliwość nalania piwa do pokala/kielicha bez osadu lub z minimalnym osadem?

  • Ja też mogę leżakować tylko na leżąco. Przekładając do lodówki tak trochę pilnuję, żeby przenosić butelkę nadal poziomo (osadem w dół), potem w lodówce i tak leży, a nalewając też układam butelkę osadem w dół. Czyli w sumi jedyny newralgiczny moment to odkapslowanie, pierwszy niuch i pierwszy sik 🙂

   Czasem się uda bardziej bez osadu, czasem mniej, ale ogólnie mi ten patent wystarcza.

 2. Tomek, czy dałbyś radę mi podpowiedzieć, jakie piwa (dostępne na na polskim rynku) są chmielone australijskim Galaxy?(podobnie jak Kangaroo). Szukam trochę tego, bo Kangaroo zupełnie subiektywnie jest najlepszą rzeczą jaką ostatnimi czasy piłem.
  Pozdrawiam, W.

 3. błagam, tylko nie: „po drugie primo”, jako forma żartu to naprawdę niezbyt zabawne, a z jezykowego i logicznego punktu widzenia, forma: po drugie, po pierwsze, to jakieś szkaradztwo wyższego rzędu

 4. Co do „eeee” i „yyy” – mnie to nie razi jakoś bardzo strasznie, mimo że często oglądam filmy patrząc na coś innego. To nie jest główne wydanie wiadomości w telewizji z prowadzącym pod krawatem, dla mnie odcinki vloga mają bardziej luźną formę jakby pogadanki, więc stroszenie się na przerwy w wypowiedzi do tego stopnia, że ktoś wyłącza film, jest dla mnie dziwactwem. Wcześniej raziło mnie wymawianie przez Ciebie końcówek (bodajże „bendOM”), ale albo poprawiłeś się, albo przestałem na to zwracać uwagę.

  • Tak, ludzie trochę przesadzają z tym wyłączaniem filmu w trakcie jeśli usłyszą „eee”.
   Kopyr to jednak jeszcze dość stosunkowo młody człowiek i można mu te błędy wybaczyć.
   Z czasem się wyrobi.
   Nakręcił tych odcinków chyba kilkadziesiąt i na pewno poziom prezentacji przed kamerą jest lepszy niż kiedyś.

 5. Zarabiasz już coś na swojej firmie?
  Ps.
  ile piw jest zamykanych korkiem?
  kapsel nie rdzewieje od leżenia na boku?
  Ps2.
  Namówiłeś mnie na wypicie porteru Łódzkiego no i jestem w szoku.
  Myślałem, że nie zmęczę a już trzecie kupiłem i mam ochotę obdarowywać nim moich kolegów. Wiem, że nie jesteś fanem destylatów ale porównał bym picie tego piwa do picia dobrej whiskey albo jakiegoś koniaku w ciepłym fotelu przy stłumionym świetle czytając ulubiona gazetę.
  Z tego zachwytu rozpędziłem się i kupiłem porter żywca, grand’sa, komesa i jeszcze jakiś (chyba warmiński). Na razie wypiłem pierwsze dwa i kicha, łódzki jest nieporównywalny! To jest jakieś znane piwo, z sukcesami?

 6. Czy piwa w stylu quadrupel można leżakować? Czy do ich ewentualnego przechowywania wymagane są jakieś szczególne warunki, a jeśli tak, to jakie?

 7. Kopyr, tymi eeeeeeeee i yyyyyyyyyyy i innymi to się nie przejmuj 🙂 to tak jak by się ktoś czepił tego, że czasem poprawiasz okularki, które jak wiemy się lubi poprawiać bo „gniotą” 🙂
  Dla mnie to jest najulubieńszy blog, bo fajnie „gadasz”! poliglotą z maturą na sześć ani na pięć nie jestem i dla mnie całokształt jest super : )))))

 8. Degustuję właśnie standardowego Leżaka od Kocoura i zauważyłem coś ciekawego – wąchane z butelki wali diacetylem ile fabryka dała, a ze szkła – nawet w najmniejszym stopniu. Z czego to może wynikać?

 9. Na czym polega długowieczność lambików ? Jedne są krótkowieczne (np mort subite wersje oude), a inne długowieczne (terminy 2030+ : hanssens, cantillon, boon) skąd takie różnice ?

Leave a Reply