Udaje się utrzymać regularność i dzięki temu zwiększyć aktualność pytań. Najstarsze z pytań na które odpowiadam mają nie więcej niż 3 tygodnie. Wobec czego proszę o niezadawanie tych samych pytań pod różnymi odcinkami. BTW odpowiadam na pytania z odc. 71.

Lista pytań:
0:29 Czy z piwa może ulecieć alkohol? Zakupiłem na promocji american wheat z pewnego polskiego browaru kontraktowego. Wiedziałem, że aromatu chmielu będzie niewiele, ale czy jest możliwe, że razem z aromatami „uciekł” alkohol? Pytam, bo po wypiciu 7 sztuk tego piwa w kilka godzin, czułem się, jakbym wypił jedno mocniejsze IIPA
2:02 Czy płyta elektryczna to problem, jeżeli chodzi o rozpoczęcie przygody z piwowarstwem domowym?
3:10 Jak zareagowałbyś, gdyby jakiś browar wypuścił serię piw z nazwami typu: „Konkret Goryczka”, „Urywa d*u*p*ę”, „Robi robotę” itp? Byłbyś dumny, że potwierdza się Twój status jako ikony kraftu, czy raczej zażądałbyś działki z zysków. Choć – popraw mnie, jeśli się mylę – nie opatentowałeś jeszcze swoich tekstów.
5:44 Jak wygląda zgłaszanie piwa na konkurs? Czy, jeśli do zacierania, gotowania i leżakowania RISa dodam np. kawę to czy takie piwo można wysłać na konkurs w takiej kategorii. Czy też piwo musi być warzone wg ścisłych reguł. Jeśli tak, to czy organizatorzy konkursów podają dokładne kryteria w oparciu o które można stwierdzić, że piwo jest „konkursowe” tudzież nie. Poza tym, jak jest z BLG RISa, czy jeśli mój RIS ma początkowy ekstrakt 29 blg, a np. w regulaminie RIS to powiedzmy 19-25 to czy takie piwo można wysłać.
9:19 Czy butelki na piwo domowe wystarczy jedynie opłukać? Czy przed nalaniem do niej piwa nie powinno się jej jeszcze wyparzyć lub zdezynfekować w inny sposób?
11:00 Czy mógłbyś powiedzieć coś o zacieraniu i filtracji piw żytnich? Moje pierwsze rye IPA dało mi w kość przy filtracji, jak można sobie ją ułatwić? Może uwarzysz jakieś żyto na braumeisterze.
11:53 Skąd bierze się trudność dla browarów w warzeniu piw kwaśnych? Jak duże jest ryzyko zakażenia innych piw?
13:08 Czy jest sens startować w konkursach piwowarskich na początku swojej kariery piwowarskiej?
14:35 Co by się stało, gdyby jakaś korporacja postanowiła zrobić genialne piwo na poziomie craftu. Np. Risa czy IPA z goryczką na poziomie 80 ibu. Zupełnie nie oszczędzając na surowcach. Czy by zbankrutowali, czy osiągnęliby sukces, czy załamaliby rynek chmielu i słodu. I czy gdzieś na świecie jest jakieś wybitne piwo koncernowe?
17:02 Jaki jest pewny, w miarę łatwy w obsłudze i stosunkowo tani sposób na dobre kontrolowanie temperatury fermentacji i leżakowania?
19:33 W jaki sposób zminimalizowałeś szumy, które były wyraźne w Twoich pierwszych filmach?
20:43 Co to za kategoria piw „Specialty Grain”?
21:38 Dlaczego na kieliszki do piwa mówi się ‚pokale’? Nie brzmi zbyt apetycznie?
22:15 Ciekaw jestem jak podróżujesz, skoro często pijesz alkohol? Czy masz prawko, czy jednak żona Cię częściej wozi?
24:40 W jaki sposób browary rzemieślnicze przeprowadzają refermentacje? Robią syrop cukrowy? Dodają rezerwę? Czy takie zabutelkowane piwo stoi najpierw w wyższej temperaturze, a po tygodniu przenosi się je do chłodni?